אפיון ועיצוב אפליקציות

אפיון וחווית משתמש (UX)

מהו אפיון אפליקציות?  

אפיון = תכנון חווית משתמש. (UX הוא קיצור של User Experience) 

עיצוב נאה וחדשני, הוראות ברורות והסברים מובנים מספקים ללקוחות שלכם הנאה ותועלת מחווית הגלישה.  

משתמשים מרוצים, שמבינים מה צריך לעשות, בקלות ובנוחיות, ומתנהלים בתוך האתר/מערכת/אפליקציה בצורה הכי פשוטה, נעימה ונגישה, הם הלקוחות האידיאלים עבורכם.  

חווית משתמש טובה ונכונה היא הדבר שעושה את ההבדל בין אתר סוחף ומוצלח שמשרת את האסטרטגיה הדיגיטלית שלכם לבין אתר שמסבך את המשתמשים שלו ולא מפעיל אותם בצורה הנכונה. 

לב ליבה של חברת ענן הוא בתכנון ועיצוב אתרים עסקיים/אפליקציות ושירותים דיגיטליים נוספים ולכן כאשר אתם מחפשים ליצור לעסק שלכם חווית משתמש שונה ממה שכבר קיים באינטרנט, הכתובת שלכם היא, ללא ספק, אנחנו. 

אז מה התהליך?

בשלב הראשון ניפגש. נכיר אתכם ואת קהל היעד שלכם, אתם תכירו אותנו ויחד ננסה להבין מהם הצרכים של האתר או המערכת שלכם ונציב יעדים שאליהם הייתם רוצים להגיע. 

בשלב השני נתחיל לחקור את השטח. מהם תחומי התמחות החברה? מיהו קהל היעד? מהם צרכי הלקוחות? ננסה להיכנס למוח שלכם, להבין בדיוק איך הייתם רוצים שהאתר שלכם ייראה, מה הוא יציג ובאיזה אופן, ואיזו חווית משתמש הלקוחות שלכם ירצו להרגיש. 

ובשלב האחרון נתייחס לעיצוב החוויה, איך החלום שלכם הולך להיראות באמת באינטרנט. 

כשמדובר בתכנון חווית המשתמש, למה כדאי לשים לב?

כלל הפונקציות הקיימות באתר צריכות להיות קלות לתפעול כגון: ביצוע פעולות, הזנת תוכן, קבלת משוב ועוד. 

ראה מרענן ונעים לעין, שימוש בצבעים, צורות ופונטים ייחודים וטרנדיים שיצרו חוויה אסתטית עבור המשתמש. 

אנימציה היא טרנד מעורר שמעניק למשתמש זרימה טבעית באתר, כמו כן גם קטעי וידאו, סרטוני תדמית/הסברה ועוד, יוכלו לעורר ולסקרן את לקוחותיכם לשמוע עוד על השירות שאתם מציעים. 

חשוב להעביר מידע מהימן למשתמש ולא להטעות או להבטיח הבטחות שווא.  

לתכנן את המידע באופן שיתאים לדרך שבה המשתמש חושב או מחפש מידע באתר. 

עיצוב ושפה גרפית (UI)

עיצוב ושפה גרפית, מה זה? 

שפה גרפית היא התקשורת בין המשתמש למערכת. (UI הוא קיצור של User Interface).

שפה זו משתמשת בגרפיקה, תמונות וביטויים מתמטיים על מנת להעביר מחשבות או רעיונות והיא חלק בלתי נפרד ממיתוג העסק, המוצר או השירות שאנו מעוניינים להציע. 

חשוב להקפיד שתהיה לעסק שלכם שפה גרפית אחידה שתהיה מזוהה עם העסק, שפה אחידה שתהפוך לזהות הויזואלית שלו. אחרי שלב האפיון ותכנון חווית המשתמש נעבור לחלק הכיפי יותר  העיצוב! 

בחירה נכונה של צבעים, צורות ואלמנטים גרפיים אחרים, עם שמירה על עקביות ואחידות, עוזרת ללקוחות להתחבר לעסק ולמותג שלכם ולשפר פלאים את חווית המשתמש שלהם בזמן הגלישה באתר/מערכת/אפליקציה.  

צוות המעצבים הגרפיים שלנו ביחד עם הארט דירקטור, אחראים להוציא את עסקי הלקוחות שלנו עם אתר או אפליקציה מעוצבים ברמה הגבוהה ביותר והיצירתית ביותר. צוות מנוסה ומיומן, עם מנעד רחב של פלטפורמות עיצוב ותכנון וחשיבה מחוץ לקופסא. צוות שיעזור לכם לבחור את הצבעים שמדברים בדיוק על העסק שלכם, הצורות שימשכו את העין ועוד מהקסם הגרפיקאי שיהפוך אתכם לשונים ומיוחדים בשוק. 

ככל שהמאפיינים הויזואלים שלכם יהיו אחידים ויחזרו על עצמם, הקהל שלכם ידע לזהות שמדובר בכם ויעצור לקרוא את התוכן והמסרים שרציתם להעביר לו. עסק ששומר על שפה גרפית אחידה משדר תדמית רצינית, נוחות לקהל היעד שלו ונשמר בזיכרון החזותי והתודעה. 

ואם עד עכשיו לא הבנתם, כדאי שתדעו – מקומכם איתנו!